اخبار و رويدادها
11 بهمن 1395 10:4:38
معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه گفت: واحد توليدي صنعتي هپكو بايد با تدابير لازم به دوران طلايي رونق توليد و ارزش آفريني اقتصادي بازگردد.

محمد باقر نوبخت روز دوشنبه در حاشيه بازديد از كارخانه هپكو اراك افزود: كارخانه هپكو نمادي از صنعت موفق و پويا در زمينه توليد ماشين آلات راه سازي در ايران و خاورميانه است كه دولت يازدهم به هيچ عنوان اجازه ورشكستگي و نابودي اين كارخانه را نخواهد داد.

وي ادامه داد: بازگرداندن مجدد اين واحد توليدي به چرخه صنعت و اقتصاد كشور وظيفه همگان است و تحت هر شرايطي بايد بالندگي اقتصادي در اين واحد توليدي و صنعتي دوباره مهيا شود.

معاون رئيس جمهوري خاطر نشان كرد: به عنوان سخنگوي دولت و رئيس سازمان برنامه و بودجه به استانداري استان مركزي ماموريت رفع تنگناهاي اقتصادي اين واحد توليد را ابلاغ مي كنم و انتظار مي رود فهرستي از مشكلات و نارسايي هاي هپكو با فوريت به دولت اعلام شود.

نوبخت افزود: سازمان برنامه و بودجه تا فعال سازي كامل كارخانه هپكو در كنار كارگران و كاركنان اين كارخانه ايستاده است و به كاركنان اين قول را مي دهد كه تا پايان سال جاري بخش عمده مشكلات اين كارخانه برطرف و به چرخه توليد بازگردد.

وي بيان كرد: دولت تدبير و اميد عامل بسياري از نارسايي ها و تنگناهايي مختلف كنوني، در كشور نيست اما از هيچ تلاشي براي رفع اين تنگناها دريغ نخواهد كرد.

محمد باقر نوبخت در سفر يك روزه به استان مركزي ضمن ديدار با نماينده ولي فقيه در استان، از مجتمع حوزوي خاتم الانبياء (ص)، كارخانه هپكو و واگن سازي پارس اراك بازديد كرد

حضور در نشست مشترك شوراي برنامه ريزي و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتي از ديگر برنامه هاي معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه در سفر به استان مركزي است.

شركت صنعتي هپكو تنها كارخانه توليد ماشين آلات راه ‌سازي در ايران و خاورميانه است كه چندي است به دليل پرداخت نشدن حقوق كارگران و كاهش توليد با چالش جدي مواجه شده است.


Powered by Tetis PORTAL