اخبار و رويدادها
11 اسفند 1395 13:11:59
در چهلمين جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان عنوان شد:پرداخت هفت هزارميليارد ريال تسهيلات رونق توليد به صنايع كوچك و متوسط

روز چهارشنبه چهلمين جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان با حضور رقيه يادگاري رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان ، استاندار و اعضاي ستاد در شهر آوه شهرستان ساوه برگزار شد.

استاندار در اين نشست گفت: در راستاي اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي و بهبود معيشت، تاكنون هفت هزار ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد به يكهزار و 12 واحد كوچك و متوسط استان پرداخت شده است.

محمود زماني قمي افزود: حمايت و صيانت از واحدهاي بزرگ اقتصادي و صنعتي همواره مورد توجه مجموعه مديريت ارشد استان بوده است.

وي اظهار كرد: برگزاري نشست هاي اقتصاد مقاومتي در روستاها يك ضرورت اجتناب ناپذير است چرا كه با شناسايي ظرفيت هاي روستايي و پرداخت تسهيلات در اين راستا، علاوه بر توسعه اين مناطق، فرصت هاي شغلي قابل توجهي نيز ايجاد مي شود.

زماني قمي ادامه داد: ستاد اقتصاد مقاومتي استان توسعه و تثبيت مشاغل خرد روستايي را در اولويت دارد و نشست هايي دراين راستا پيش بيني شده و همه مديران بايد از اين پس تلاش خود را براي پيگيري مصوبات اين نشست ها به كار گيرند.

به گفته استاندار مركزي، جهاد كشاورزي، كميته امداد و ميراث فرهنگي تاثير بسزايي در ايجاد و توسعه مشاغل خرد روستايي دارند و با حضور در روستاهاي مستعد و توانمند بايد براي تخصيص تسهيلات اقتصاد مقاومتي اقدام كنند.

وي گفت: تاكنون بيش از چهار هزار مشاغل خرد با كمك بهزيستي، كميته امداد امام خميني(ره) صندوق كارآفريني اميد و بانك سينا ايجاد شده است.

استاندار مركزي با تاكيد بر رفع تنگناي موجود بر سرانتقال گاز گلخانه آوه گفت: آوه شهري با پيشينه تاريخي است كه توجه دولتمردان و سيستم بانكي به اين منطقه بايد بيش از پيش افزايش يابد چرا كه افزايش رضايت مردم در با تثبيت توسعه پايدار و ايجاد فرصت هاي شغلي جديد ميسر است.

زماني قمي تصريح كرد: اولويت مجموعه مديريت ارشد استان تصويب طرح هايي است كه منجر به اشتغال پايدار و توسعه فرصت هاي شغلي شود.

وي افزود: رفع تنگناهاي موجود در حوزه بهره برداري از پايانه صادراتي انار آوه بايد توسط جهاد كشاورزي، صنعت، معدن و تجارت پيگيري شود.

وي همچنين با اشاره به توليد 14 هزار تن گوشت قرمز در آوه گفت: راه اندازي كشتارگاه در اين منطقه ضروري است.

زماني قمي اظهار كرد: برخي موانع در روستاها شناسايي شده كه در حيطه اختيار دولت نيست اما شناسايي و تلاش براي رفع اين تنگناها با محوريت قانون در دستور كار است.

معاون استاندار مركزي و فرماندار ساوه نيز گفت: درآمدهاي گمركي و وصول ماليات در اين شهرستان تا پايان بهمن 94 به ترتيب 54 و 25 درصد افزايش يافته است.

محمد بهاروند افزود: در راستاي اجراي طرح رونق توليد، 700 ميليارد ريال تسهيلات به 72 واحد توليدي شهرستان ساوه پرداخت شده است

وي گفت: راهبردهايي كه در قالب اقتصاد مقاومتي در ساوه انجام شده تحول بزرگي براي صنعت كشور محسوب مي شود و در استان نيز رتبه دوم پروانه هاي صادره و جايگاه نخست اشتغال از آن شهرستان ساوه است

معاون استاندار مركزي گفت: به دليل همكاري و همگرايي دستگاه هاي اجرايي تاكنون هيچ واحد توليدي در ساوه به دليل قطع خدمات زيرساختي از جمله آب، برق، گاز و تلفن تعطيل نشده است

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان مركزي نيز گفت: 400 ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد در بخش كشاورزي استان پرداخت شده كه از اين ميزان 110 ميليارد ريال مربوط به ساوه و 38 ميليارد ريال در آوه بوده است.

علي بابايي افزود: توسعه بخش كشاورزي از مزيت هاي ارزشمند در تحقق اصل اقتصاد مقاومتي است كه با جديت در استان مركزي پيگيري مي شود.

در ادامه اين نشست ساماندهي دستفروشان فعال در محورهاي آوه، تامين زيرساخت انتقال گاز و تخصيص 600 تن قير مورد نياز براي بهسازي خيابان اصلي شهر آوه و پيگيري اختصاص زمين مورد نياز براي پايانه صادراتي انار ساوه مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

استاندار مركزي در ادامه سفر خود به شهرستان ساوه با خانواده دو شهيد آوه اي سيد حسين مير و رحمان شمس ديدار و از سايت گلخانه آوه نيز بازديد كرد.

با حضور استاندار مركزي در شهرستان ساوه، خط توليد قوطي نوشيدني هاي آلوئه ورا در آوه آغاز به كار كرد.

گلخانه آوه بزرگترين واحد گلخانه اي غرب كشور است كه در فازهاي اول و دوم به ترتيب 144 و 123 واحد است، 95 واحد فاز نخست بهره برداري شده و راه اندازي فاز دوم نيازمند تامين شبكه گاز است.

شهر آوه در جنوب شهرستان ساوه قرار دارد.


Powered by Tetis PORTAL