اخبار و رويدادها
23 اسفند 1395 9:24:12
چهل و سومين نشست ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان مركزي در شهرستان خنداب برگزار گرديد

عصر روز يكشنبه بيست و دوم اسفندماه ، چهل و سومين جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان با حضور رقيه يادگاري رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان ، استاندار و اعضاي ستاد در محل روستاي خانقاه شهرستان خنداب برگزار شد.

زماني قمي استاندار مركزي در چهل و سومين نشست ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان كه در روستاي خانقاه شهرستان خنداب برگزار شد، گفت: تقويت زير ساخت ها براي توسعه اشتغال خرد و روستايي در شهرستان خنداب بايد مورد توجه قرار گيرد.

 زماني قمي استاندار مركزي اظهار كرد:  شهرستان خنداب در حوزه كشاورزي، دامداري و توليد كشمش از استعداد بالايي برخوردار است و اشتغال خرد و روستايي بايد بيش از نقاط ديگر در اين شهرستان مورد توجه قرار گيرد.

وي افزود: ايجاد اشتغال خرد در روستاها به منظور كاهش نرخ تورم و جلوگيري از مهاجرت، دستور كار اقتصاد مقاومتي در استان است.

 استاندار مركزي ابراز كرد: برگزاري نشست ستاد اقتصاد مقاومتي در روستاها الگويي است كه براي نخستين بار در استان مركزي آغاز شده و مي تواند نمونه خوبي براي ساير استان ها باشد.         

وي اظهار كرد: در اين شيوه مديران از پشت ميز كار خود به مناطق دور دست رفته و از نزديك با مشكلات و موانع توليد آشنا و راهكار رفع موانع را برنامه ريزي مي كنند.

وي گفت: برگزاري نشست هاي ستاد راهبري اقتصاد مقاومتي براي پيشبرد امور و برداشتن موانع و رسيدن به راهكارهاي جديد در حوزه اشتغال خرد پا به عرصه گذاشته است.

زماني افزود: مسائل و مشكلات روستاها در نشست هاي ستاد اقتصاد مقاومتي استان بررسي و مصوبات اين نشستها در جهت رفع اين مشكلات با توجه به تمكن دولت تصويب  و در جهت اجرائي شدن آن تلاش مي شود.

استاندار مركزي با اشاره به مشكلات ايجاد شده در فروش نفت، گفت: زماني كه دولت منابع درآمدي خود را از دست بدهد اداره كردن كشور با مشكل و موانع مواجه خواهد شد و عبور از اين سدها به دشواري ممكن است كه دولت توانسته تاكنون بخوبي از عهده اين كار برآيد.

وي اظهار كرد: هر شهرستان ويژگي هاي منحصر به فردي در زمينه هاي مختلف دارد كه  اين ويژگي ها بايد شناسايي و احصا شوند و در نشست هاي ستاد مقاومتي مورد بررسي قرار گيرند.

زماني قمي با اشاره به اعطاي تسهيلات رونق توليد به واحد هاي صنعتي استان، گفت: سهم تسهيلات روق توليد براي استان مركزي 443 ميليارد تومان تعيين شده بود كه تا كنون 712 ميليارد تسهيلات به 1045 واحد توليدي كوچك و متوسط در استان مركزي پرداخت شده است و 160 درصد از سهم مشخص، محقق شده است.

استاندار مركزي ابراز كرد: ما هنوز هم از شرايط موجود رضايت كامل نداريم ولي تكاليف و مسير تعيين شده را طي كرده ايم و بايد تا رسيدن به وضعيت مطلوب تمام تلاش خود را بكار گيريم.

وي با اشاره به اينكه تحقق سياستهاي اقتصاد مقاومتي به زمان نياز دارد، گفت: دولت  تاكنون هر اقدامي را كه در توان داشته است براي اجرا و تحقق سياستهاي اقتصاد مقاومتي بكار گرفته است و در ادامه نيز با برگزاري جلسات، پيگيري ها و... در جهت اجراي هر چه بهتر اين سياستها تلاش خواهد كرد.  

زماني قمي بر ايجاد و ارتقاء روحيه اميد در جامعه تاكيد كرد و گفت:  بايد اقدامات و عملكرد دولت را براي  مردم بازگو كرد و مسير ها و اقدامات باقي مانده را نيز تبيين نمود تا جامعه اي اميد وار تر داشته باشيم چرا كه با مردمي  شاداب و اميدوار مي توان جامعه را بهتر اداره نمود.

گفتني است  در اين نشست  مسائل و مشكلات  واحد توليد چرم و كيف، صنايع غذايي بهاران و واحد كشمش سبز مورد بررسي قرار گرفت و مقرر شد در كارگروهي به رياست معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مسائل و مشكلات روستاهاي شهرستان هاي خنداب و كميجان مورد بررسي قرار گيرد.

 يادآور مي گردد ستاد اقتصاد مقاومتي استان  از ابتداي سال جاري 43 نشست برگزار كرده است و رسيدگي به مشكلات كارخانه هاي هپكو، ماشين سازي، آذرآب و واگن پارس اراك، تامين زيرساخت هاي شهرك هاي صنعتي نقاط مختلف استان و دعوت از سرمايه گذاران داخلي و خارجي مهمترين دستاوردهاي آن بوده است. 


Powered by Tetis PORTAL